Verandos – ne tik estetiškas, bet ir praktiškas sprendimas

Berėmė konstrukcija prie namo - veranda
Stumdoma sistema - verdanda
Turinys

Toli gražu ne kiekvienoje nuosavų namų valdoje išdygsta šiltnamis, daržas ar išpuoselėtas gėlynas. Tai – veiklos, kurioms reikia ne tik atrasti laiko, bet ir, sutikite, turėti savotišką pašaukimą. Tačiau praplėsti savo namų erdvę papildomu statiniu, kuriame galima turiningai leisti laiką vienumoje ar su artimaisiais, atsisakytų retas, tiesa? Būtent dėl šios priežasties terasos, o neretai – ir įstiklintos lauko verandos – puikuojasi dažname kieme. Jei norite komfortiškai leisti laiką, nepriklausomai nuo oro sąlygų arba papildomą statinį maksimaliai išnaudoti kitoms reikmėms, stiklinės verandos – dėmesio vertas projektas.  

Lauko verandos prie namo – ne tik jaukiems vakarams

Kaupti jėgas naujai dienai, gurkšnojant rytinę kavą ar mėgautis vėlaus vakaro ramybe, sėdint terasoje – tikras malonumas! Tiesa, atviros, neįstiklintos terasos privalumais įprastai džiaugiamasi tik šiltuoju metų laiku. Jei norite būti nepriklausomi nuo oro sąlygų, derėtų pagalvoti apie lauko verandos statymo galimybę.

Įstiklintos lauko verandos prie namo – daugiau nei gražus, eksterjerą puošiantis statinys. Tai – ir praktiška, efektyvi investicija. Įstiklintos terasos/verandos – tarytum papildomas kambarys Jūsų namuose, kuriame galima leisti laiką, auginti augalus ar laikyti įvairius daiktus. Orui atšalus, verandoje galima pasistatyti lauko šildytuvą ir toliau džiaugtis jaukia šiluma bei, žinoma, malonia draugija!

Verandos statymas – ir puikus praktinis sprendimas, mąstantiems apie efektyvesnę šilumos izoliaciją. Veranda sulaikys didelę dalį vėjo, sudarys papildomą barjerą, tad kambaryje, prie kurio yra pastatyta veranda, bus šilčiau.

Lauko veranda prie namo su rėminės konstukcijos stumdoma sistema
Lauko veranda prie namo su rėminės konstukcijos stumdoma sistema

Aliuminės verandos

Aliuminės verandos – idealiausias variantas, kai stumdomos sistemos įrengiamos lauko sąlygomis. Aliuminis – tvirtas, korozijai atsparus metalas. Mūsų siūlomos verandos yra pagamintos iš kokybiškų, milteliniu būdu dažytų aliuminio profilių. Toks dažymo būdas garantuoja, jog statinys, be išskirtinės priežiūros būtinybės (nereikia perdažyti!), savo estetika ir funkcionalumu džiugins ilgus metus. Iš plačios RAL spalvų paletės galima pasirinkti verandos spalvą, idealiausią derančią prie namo ar išpildančią individualius estetinius pageidavimus. 

Terasų stiklinimas

Stiklinė terasa Jums asocijuojasi su tvankia patalpa, kurioje karštomis vasaros dienomis neįmanoma būti? Akivaizdu, jog pats metas pasidomėti šiuolaikinėmis terasų stiklinimo galimybėmis! Stiklinės terasos, pasirinkus slankiojančias sistemas, garantuoja komfortišką temperatūrą bet kuriuo metų laiku. Orams atvėsus, verandos viduje mėgausitės šiluma. Tvankiomis vasaros dienomis tiesiog atverkite visas terasos sienas. Efektyvi oro cirkuliacija garantuos komfortišką temperatūrą ir gaivų orą.

Šiuo metu prie Jūsų namo tėra grindys, ant kurių stovi terasos baldai? O gal – terasos stoginė, kuria, orui atvėsus, naudojatės rečiau, nei norėtųsi? Terasų stiklinimas – projektas, kurį galima įgyvendinti tiek turint seną terasą, tiek ir statant naują.

Galima rinktis iš dviejų lauko terasos stiklinimo būdų. Tai – rėminės ir berėmės stiklo konstrukcijos.   

Rėminės konstrukcijos

Rėminės stumdomosios sistemos dažniausiai gaminamos iš 4,5 mm arba 6 mm storio stiklo (grūdinto), tarpus tarp stiklų padengiant aliuminio profiliu. Tai – sprendimas, ieškantiems gero kokybės ir kainos santykio.  Rėminės stumdomos konstrukcijos, išsiskiriančios sandarumu, efektyviai sulaiko vėją. Tad tai – puikus pasirinkimas, pavyzdžiui, statant terasą prie namo, esančio pajūryje ar atviresnėje erdvėje, kai greta nėra kitų namų, galinčių užstoti vėją.

Rėminės sistemos, kurias siūlome savo klientams, yra gaminamos Lietuvoje, tad šio produkto kaina, lyginant su berėmių, yra mažesnė.

Jei neplanuojate įrengti įėjimo į verandą per namą ir norite maksimalaus saugumo, rėminės konstrukcijos – taip pat geras sprendimas. Galima įmontuoti spyną, o, sistemą iš vidaus visiškai uždarius, atidaryti ją bus galima taip pat tik iš vidaus.

Berėmės konstrukcijos

Nepaisant visų aptartų rėminių stumdomų verandos konstrukcijų privalumų, berėmis terasų stiklinimas – dar efektyvesnis sprendimas. Džiugina ne tik vizualiai estetiškesnis konstrukcijos vaizdas, bet ir puikūs šio produkto techniniai parametrai. 

Berėmės konstrukcijos dažniausiai gaminamos iš 8 mm arba 10 mm storio grūdinto stiklo. Stiklinimui naudojamas storesnis stiklas lemia, jog berėmės konstrukcijos terasai, lyginant jų šilumos sulaikymo efektyvumą, nenusileidžia rėminėms sistemoms. Siekiant užtikrinti dar geresnę šilumos izoliaciją, galima dėti papildomą profilį tarpui tarp stiklų uždengti. Šis profilis yra vizualiai mažesnis, o, vasarą, kai norisi gaivos, jį galima nuimti. 

Mūsų siūlomos austriškos stiklinės lauko terasos berėmės sistemos (gamintojas – „Glasmarte“ įmonė) persidengia 5 cm, o tarp stiklų lieka 1 cm tarpas. Toks sprendimas lemia, jog verandos langai nerasoja, o viduje visada užtikrinamas šviežias, gaivus oras.

Beremės konstrukcijos, dėl per 90 metų gamintojo veiklos sukauptos patirties ir ištobulintų gamybos technologijų, išsiskiria patvarumu, ilgaamžiškumu. Taip pat – pajėgumu atlaikyti stipresnius vėjo gūsius.

Šių berėmių konstrukcijų gamyba yra paremta tiksliais skaičiavimais. Pavyzdžiui, viršutinis konstrukcijos bėgelis yra 6 cm aukščio, tad, stiklui išsilenkus nuo vėjo, jis neiškrenta. Neišsigąskite: stiklo išsilenkimas – natūralus procesas, kai kalbama apie aukštą, stacionarų stiklą. 

Berėmė konstrukcija prie namo – veranda

Stumdomų sistemų montavimas: patikėti profesionalams ar montuoti savarankiškai?

Siekiant užtikrinti sklandų stumdomų sistemų veikimą, būtina kruopščiai sulyginti dydžius (kolonų, bėgelių). Tam reikia nemažai specifinių žinių. Žinoma, stumdomų sistemų montavimas, kaip ir daugelis kitų statybų darbų – užduotis, kurią įmanoma atlikti ir savarankiškai. Visgi, nemaža dalis žmonių nusprendžia, jog stumdomų sistemų montavimas turėtų būti patikėtas profesionalams. Visiškai palaikome tokį klientų sprendimą! Taip ne tik taupysite savo laiką, bet ir…nervų ląsteles.

Pasirinkus profesionalių atliekamas stumdomų sistemų montavimo paslaugas, Jums beliks paprasta užduotis. Tai yra – kartą per metus atliekamas rėminių sistemų bėgelių aukščio reguliavimas. Pasirinkus berėmes sistemas, nelieka ir šio darbo būtinybės. 

Praktiniai verandos stiklinimo niuansai

Lauko verandos gali būti stiklinamos prie bet kokių nišų (aliuminių, medinių ar betoninių). Tereikia pasirinkti tinkamus tvirtinimo varžtus ir, jei reikia, papildomus aliuminio profilius. Toliau apžvelgsime kelis praktinius verandų stiklinimo klausimus, ypač aktualius nusprendusiems šį darbą atlikti savarankiškai. 

Reikalavimai, taikomi nišų dydžiams

Nišos plotis – individualiai pasirenkamas parametras. Nišoje gali būti montuojama nuo dviejų iki penkių stiklų. Visgi, norint užtikrinti sklandų langų darinėjimąsi, vieno stiklo plotas neturėtų viršyti 1 m.

Nišų aukštis – svarbus niuansas, į kurį būtina atkreipti dėmesį. Pasirinkus rėmines sistemas, rekomenduojamos nišos, kurių aukštis neviršija 2,4 m aukščio. Tada stumdomų sistemų bėgelis gauna mažiau apkrovos ir ilgiau tarnauja.

Berėmės konstrukcijos, dėl labai aukštos bėgelių kokybės, gali atlaikyti didesnį, iki 2,8 m siekiantį stiklo aukštį.

Nišos plotis

Norint, jog kolona tvarkingai susilygiuotų su bėgelio pločiu, o šoninis bėgelis, į kurį „įvažiuoja“ stumdomų sistemų kraštinis stiklas, patikimai įsitvirtintų, svarbu tinkamai įvertinti kolonos plotį.

Tribėgis bėgelis įprastai yra 10 cm pločio, o keturbėgis – 12 cm. Jei pasirinkote mažesnio pločio koloną, rekomenduojama rinktis ir mažesnį bėgelį. Stiklai, minėtu atveju, turėtų susistumti ne į vieną, o į abi puses. Pavyzdžiui, galima montuoti dvibėgį bėgelį su keturiais stiklais, kurie, po du, stumdytųsi į šonus. Tokiu atveju, atidarius stumdomas sistemas, viduje liktų tarpas, kurio dydis būtų lygus dviejų stiklų pločiui. Kitas galimas sprendimas – papildomų profilių tvirtinimas prie kolonos.

Terasos pagrindas ir stumdomų sistemų montavimas

Populiariausias sprendimas – veranda prie namo, montuojama ant medinių grindų. Tokiu atveju bėgelį galima dėti tiesiog ant terasos lentų. Berėmės konstrukcijos bėgelio aukštis siekia 1,4 cm, o rėminės – 3 cm. Žinoma, prireikus, rėmelį be didesnio vargo galima ir įžeminti. Tereikia išimti terasos lentas ir sumontuoti didesnį berėmių sistemų bėgelį, kuris bus 4 cm tiesiai ant grindų sijų.

Kitas sprendimas, naudojamas bėgelio įžeminimui – terasos grindų sustiprinimas visame būsimo bėgelio perimetre. Tokiu atveju ant sumontuoto sustiprinimo galima dėti 3 cm rėminių rėminių sistemų bėgelį arba žemesnį, 1,4 cm berėmės sistemos bėgelį.

Nesudėtingas ir verandos stumdomų sistemų montavimas ant išbetonuotų ar bitumo danga dengtų grindų. Tiesa, tokiu atveju pirmiausiai rekomenduojama po bėgeliu padėti skardos lankstinį, neleisiantį vandeniui pro tarpus prasiskverbti į grindų dangą

Stoginė prie namo su stumdoma sistema

Nuo ko priklauso stiklinės terasos kaina?

Vienas iš svarbiausių veiksnių, nulemiančių stiklinės terasos kainą – projektui sunaudotų profilių kiekis. Rėminės konstrukcijos, lyginant su berėmėmis, kainuos daugiau. Tačiau, kaip žinia, berėmės konstrukcijos, atsižvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, labiau atsiperka. Tad vien mažesnė rėminės stiklinės verandos kaina neturėtų tapti pagrindiniu prioritetu. Kuris variantas, įvertinus individualius norus ir galimybes, yra tinkamesnis Jūsų atveju, padėti nuspręsti gali mūsų vadybininkai.

Pateikę užklausą, galėsite sužinoti, kokia būtų preliminari stilinės verandos kaina. Žinoma, tam, kad galėtume pateikti kuo tikslesnį atsakymą, vien „sauso“ klausimo „stiklinės verandos kaina?“ nepakanka. Kartu su užklausa, prašome atsiųsti preliminarius būsimo statinio išmatavimus (nišų plotį, aukštį). Taip pat – vietos nuotrauką, kurioje matytųsi, kur bus tvirtinama veranda.

Kur pristatome ir montuojame savo siūlomos gaminius? 

 „Terasos stiklinimas Kaunas“, „terasos stiklinimas Klaipėda“ ir kiti didieji Lietuvos miestai? Džiaugiamės, jog mūsų teikiamos paslaugos neapsiriboja tokia siaura geografija! Stumdomas sistemas, kaip ir kitą savo produkciją, pristatome bei montuojame visoje Lietuvoje.  

Galimas gaminių siuntimas ir už Lietuvos ribų. Tiesa, svetur gyvenantiems pirkėjams montavimo paslaugos pasiūlyti negalime. Žinoma, stengiamės savo internetinėje svetainėje pateikti kuo daugiau profesionalios, praktiškos informacijos, susijusios su vieno ar kito gaminio pasirinkimu ir montavimu. Pavyzdžiui, esame parengę išsamų straipsnį, kuriame pasidalinome patarimais, naudingais mąstantiems apie terasos stoginę. O, sulaukę Jūsų užklausos vienu ar kitu klausimu, visada stengiamės į jį atsakyti kuo greičiau ir išsamiau.

Stiklinės terasos – puikus sprendimas tiems, kurie nori praplėsti namų erdvę papildomu kambariu. Atidarę terasos langus, jausitės tarsi būdami lauke. O, orams nelepinant, mėgausitės jaukiu laiko leidimu verandoje. Ne mažiau svarbu, jog, prie namo stovinti įstiklinta terasa sukuria savotišką barjerą su lauku ir efektyviai sumažina šilumos nuostolius.